Autor: oliver
Datum: 04.09. 2017
Odborné texty (separáty) týkající se grošového období ke stažení (formát PDF). Texty jsou umístěny se souhlasem autora.
Autor: Lukáš Kučera
Datum: 24.06. 2018
Zde jsme pro Vás připravili on-line aplikaci, která vám umožní zapisovat opisy pražských grošů (i některých drobných nominálů) pomocí fontů. Fonty jsou v aktuální verzi a použití je zdarma, limitováno pouze licencí CC. Dejte nám prosím vědět, co si o aplikaci myslíte a co byste na ní zlepšili.
Autor: Pavel Gregor
Datum: 24.06. 2018
Na těchto stránkách bychom Vám rádi nabídli náhledy do jednotlivých pomocných databází, které Vám mohou pomoci s dohledáním dalších informací v rámci Vašeho sběratelského zájmu. Jedná se o částečně omezené databáze našeho člena Pavla Gregora, který je postupně doplňuje o nové záznamy, případně zpřesňuje dříve nepřesně zadané údaje. Vzhledem k tomu, že jsou sestaveny z dostupné numismatické literatury, numismatických internetových stránek aj., nemusí být zobrazené informace vždy správné, či odpovídající dnešnímu poznání. To není ani primárním cílem těchto databází. Jde spíš o evidenci informací, a je na sběrateli, jak s nimi dále naloží. Pokud to bylo možné, jsou zde doplněny i informace o tom, ze kterého zdroje byly čerpány.
Autor: Pavel Gregor
Datum: 24.06. 2018

Na této stránce můžete nalézt další užitečnou on-line aplikaci, která vám umožní zjistit rozměry různých částí obrazu mince (výška písma, šířka koruny, průměr vnitřního perlovce atd.), které by se jiným způsobem obtížně měřily, pomocí fotografie mince a jiného objektu známé délky. 

Autor: oliver
Datum: 11.11. 2018
Pomůcky pro numismatiky.

Vybírejte z menu nalevo.